SlovenskýEnglish

Návšteva poslankyne NRSR Ing. Andrea Turčanová

EUROFONDOVÁ BYROKRACIA MUSÍ SKONČIŤ

▫️ Pri stretnutiach s našimi starostkami a starostami v regiónoch často diskutujeme o tom, ako znížiť investičný dlh a zjednodušiť byrokratické procesy.

▫️ Napriek tomu, že sú pripravení realizovať projekty na rozvoj obce a života ľudí - výzvy zo štátu sú komplikované, požadujú viac ako samotná EÚ a vyhlasujú sa často až v momente, keď je už neskoro a hrozí, že budeme peniaze vracať.

✅ V KDH sme priniesli riešenie, ktoré dlhodobo prezentujeme - musí nastať úprava pravidiel (napr. po vzore Poľska) a o podstatnej časti eurofondov musia rozhodovať samosprávy.

➡️ Nie ministerstvá, ale samosprávne kraje vedia najlepšie, aké sú potreby ľudí v regiónoch. Sľubov od súčasnej vlády bolo mnoho, čakáme na činy a výsledky. Vlák nám však uteká.

???? Som však hrdá na naše starostky a starostov, ktorí napriek mnohým prekážkam a dlhoročnému investičnému dlhu, posúvajú svoje obce a život v nich stále vpred.

Ďakujem vám za milé a podnetné stretnutia a pozdravujem do Chmiňan a Ruskej Novej Vsi. ????

Zoznam aktualít: